DİYARBAKIRDA BİR İLK

27 Ocak 2019 tarihinde Diyarbakırda bir ilki gerçekleştiriyoruz. Duyu Bütünleme Derneği Türkiye’nin kurucu başkanı olan Dr. Aymen Balıkçı, Zirve Özel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin katkılarıyla şehrimize değerli katlımcılara; otizm spektrum bozuklukları ,asperger sendromu, serebral palside görülen duyusal işlemleme bozuklukları ,dispraksi(denge ve koordinasyon yetersizliği)nin terapisinde kullanılan duyu bütünleme hakkında bilgilendirme yapacaktır.

Duyu bütünleme sürecinde; taktil(dokunma)sistem , vestibüler(denge ve koordinasyon) sistem,proprioseptif sistem( vücudun konumu,parçaların birbiriyle olan ilişkisi),olfactuar(koku) sistem ,görme duyusu ,işitme duyusu ,tat alma duyusu yer alır.

Seminere rehabilitasyon sürecinde yer alan fizyoterapist, ergoterapist, öğretmen, odyolog, dil ve konuşma terapisti, psikolog, sosyolog, aile ve tüm ilgililer katılabilir

Dr. Aymen Balıkçı; 2006’da İstanbul Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde Lisans, 2010’da Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında Yüksek lisans, 2018’de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında Doktora derecesinden mezun olmuştur.

 

 

Leave a Comment